Místa

5 dechberoucích měst duchů z 20. století, která budete potřebovat navštívit

Čas čtení: 10 min.
Napsal: Bajkallis

Jen málo kdo si umí představit, že by musel z minuty na minutu opustit svůj domov kvůli nejrůznějším závažným důvodům, které jim nedaly možnost volby. Tyto důvody byly vždy různé – změna životních podmínek na totální minimum, přírodní katastrofy, války aj.. Výsledek byl však vždy stejný, po lidech zůstaly domovy a města plná věcí, všeobecně tato místa známe jako města duchů. 

Místa plná věcí a vzpomínek, radosti a emocí, která stále čekají na návrat, který se nikdy nekonal, a tak hlas a svěžest postupně utichá. Pojďme se společně podívat na 5 měst duchů, které i po letech naznačují, jaké to zde asi bylo. V následujících snímcích se vždy na prvním snímku probere příběh a místo, pak budou následovat dvě fotky z místa samotného. Po dvou fotkách bude zase další příběh a další město. 
 

Také známý jako Bitevní loď. Tento ostrov sloužil převážně pro těžbu uhlí. Po celém ostrově se dokonce nacházely dlouhé tunely, které vedly k uhelným dolům pod hladinou oceánu. Ostrov byl v roce 1890 zakoupen společností Mitsubishi Corporation právě kvůli těžbě. Ostrov se tak stal příbytkem s obrovskými byty pro horníky a jejich rodiny, kteří na ostrově pracovali. Během Druhé světové války se však situace změnila a japonští muži šli do války, proto na ostrov japonská vláda umístila korejské a čínské muže, kteří zde byli k práci nuceni. V roce 1974 bylo všechno uhlí vytěženo, už tedy nebyl důvod zde nadále být. Zůstalo zde plno prázdných domů a několik jedinců, kteří se na ostrově snažili alespoň pěstovat nejrůznější plody.

zobrazit celý příspěvek

KOMENTUJ

loading...